Vyhledávání
      

bezkolenec modrý (Molinia caerulea)

 

Trávy > 

Výška rostliny: 
od 30.0 cm do 40.0 cm
Doba květu: 
Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, sucho, vlhko, mrazuvzdorná, kyselé půdy, chudé půdy, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Bezkolenec modrý je trsnatá tráva rašící koncem dubna. Trsy jsou vzpřímené, vysoké 30 -40cm, s tmavě zelenými, úzkými listy.

Rostlina kvete od začátku srpna do října. Květní laty jsou tmavé, úzké a sevřené, na stéblech vysokých asi 120cm. Rostliny se na podzim zbarvují žlutě až červenohnědě.

Kultivar ´Dauerstrahl´ je v květu vysoký jen 120cm, květní laty jsou dlouhé asi 20cm, sevřené, široké 1- 2cm. Laty vydrží od srpna do března, pokud je nezničí sníh. Podzimní zbarvení je žluté.

´Heidebraut´ raší v polovině května. Listy tvoří husté, tmavě zelené trsy, vysoké 80cm. Stébla jsou tuhá, přímá, vějířovitě postavená, vysoká 120 -140cm. Květní laty jsou dlouhé 30 -35cm a široké 3 -6cm. Na konci září rostliny žloutnou.

Kultivar ´Variegata´ je růstem nejslabší z kultivarů. Raší koncem dubna a roste pomalu. Husté trsy žlutobíle panašovaných listů jsou vysoké 30 -40cm. V srpnu se objevují na žlutozelených, tuhých, vějířovitě rozložených stéblech řídké tmavě hnědé květní laty dlouhé asi 12cm a široké jen 1cm. Na podzim žloutnou celé rostliny. Na stanovišti vydží tento kultivar dlouho.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Výskyt:
Druh roste v Evropě a západní Sibiři.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje humózní i chudá půda, nakyslá až rašelinná, v zahradě snese i suché stanoviště. Roste i v polostínu, ale na slunci se lépe zbarví. Je mrazuvzdorný.

Množení:
Množíme výsevem, kultivary pouze dělením trsů.

Použití:
Rostliny pěstujeme v malých skupinách po 3 -10 kusech na metr čtverečný nebo solitérně, ve vřesovištích společně s vřesem a vřesovcem, ve vlhčích přírodních záhonech na okraji lesa v sousedství zakrslých jehličnanů, do přírodních záhonů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.