Vyhledávání
      

bezkolenec rákosovitý (Molinia arundinaceae )

 

Trávy > 

Výška rostliny: 
do 50.0 cm
Doba květu: 
Srpen, Září
Barva květu: 
žlutá, oranžová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Bezkolenec rákosovitý je trsnatá tráva tvořící mohutné trsy vysoké až 50cm, raší koncem dubna.

Listy jsou světle zelené, dlouhé, široké 1cm. Kvete pozdě v létě, od konce srpna do září. Květní stébla jsou vysoká 150 -200cm, s jedním kolénkem u báze stébla. Květní laty jsou řídké, dlouhé a široké. Na podzim se rostlina zbarvuje zlatožlutě až oranžově. Během zimy nadzemní části odumírají, uschlé na jaře sebíráme. Pěstují se většinou jen kultivary.

Kultivar ´Fontaine´ má listový trs dorůstající výšky 50cm, kvete od srpna do října, v květu je vysoký až 80cm.

Kultivar ´Skyracer´ je velmi cenný, mohutný listový trs je vysoký v květu až 240cm. Kvete od srpna do října.

´Karl Foerster´ má širší, hrubé tmavě zelené listy rašící začátkem května, tvořící široce vějířovitý trs, vysoký asi 80cm. Kvete od poloviny srpna asi měsíc. Stébla jsou pevná, hladká, zelená, vysoká 140 -180cm, květní laty řídké a užší, dlouhé 30cm, dost tmavé. Na konci září stébla žloutnou, později oranžoví, koncem listopadu blednou do slámově žluté barvy.

Kultivar ´Trasparent´ má trsy listů vysoké 50 -70cm, v květu až 180cm. Květní laty jsou dlouhé až 70cm, nápadně jemné a velmi řídké. Stébla se rozkládají do širokého vějíře, který je stejně vysoký jako široký. Vyžaduje teplejší stanoviště.

´Windspiel´ je velmi cenný kultivar s uzavřeným, tvrdě vzpřímeným a štíhlým vzrůstem. Sevřený trs vzpřímených, jen v horní třetině obloukovitě přehnutých listů je vysoký 80 i více cm. Stébla s květními latami dlouhými 35 -40cm jsou nápadná. Stébla i listy jsou na podzim zlatožluté.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Výskyt:
Tato tráva roste v Evropě na vlhkých loukách na okrajích lesa.

Pěstování:
Druh vyžaduje vlhčí humózní, ne chudou půdu, slunce i polostín. Je mrazuvzdorný, ale na některých stanovištích mohou být listy po vyrašení poškozeny jarnímu mrazíky.

Použití:
Druh se používá solitérně nebo jen v menších a řídkých skupinách do přírodních partií vřesovišť , na vlhčí okraj porostu keřů nebo stromů, k potokům nebo vodním nádržím, i do trvalkových záhonů. V popředí nízkých jehličnanů je na podzim velmi pěkný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.