Vyhledávání
      

indiánská tráva (Sorghastrum nutans )

 

Trávy > 

Výška rostliny: 
do 80.0 cm
Doba květu: 
Srpen, Září
Barva květu: 
hnědá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, vlhko, písčité půdy, kamenité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Rod Sorghastrum je teplomilný, zahrnuje asi 16 druhů, jednoletých i víceletých, které rostou zejména na travnatých prériích v Americe a Africe.

Indiánská tráva má stébelný, vzpřímený vzrůst s olistěnými stébly, která raší velmi pozdě, až v květnu. Trsy listů dorůstají výšky 80cm, zelené listy jsou široké a dlouhé, převislé a drsné.

Rostlina kvete od konce srpna jen v teplých oblastech, v chladnějších téměř nevymetá. V květu je vysoká až 120cm. Má hnědočervené úzké a štíhlé laty, s dlouhými, zlatožlutými tyčinkami. Při dlouhém a teplém podzimu se celá rostlina zbarvuje do ruda.

Známe více kultivarů, u nás s jejich pěstováním nemáme velké zkušenosti. ´Sioux Blue´ je otužilý mrazuvzdorný kultivar s šedozelenými listy. ´Indian Steel´ má listy dorůstající do výšky 50cm, květy jsou velké 120cm.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z prérií Severní Ameriky a Kanady.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje stanoviště v teplých vinařských oblastech, písčitou, propustnou i kamenitou půdu, ne příliš suchou, snáší i vápno. Vyžaduje teplo a plné slunce. Rostliny musíme chránit před mrazem vrstvou listí a chvojí.

Množení:
Druh množíme výsevem semen, kultivary dělením trsů. Při teplotě pod 20°C klíčí pomalu a nepravidelně.

Použití:
Rostlina je okrasná svým květem, je tedy vhodná jen do teplých míst, solitérně nebo v malých řídkých skupinách v trvalkových záhonech se žlutě nebo modře kvetoucími trvalkami nebo nízkými keři.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.