Vyhledávání
      

Indocalamus latifolius (Indocalamus latifolius)

 

Bambusy > 

Výška rostliny: 
do 50.0 cm
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby, nádoby
Náročnost: 
slunce, polostín, mrazuvzdorná, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Rod Indocalamus jsou nižší bambusy rostoucí v teplých oblastech Číny a Malajsie. Vyznačují se nízkým až středně vysokým vzrůstem, ve střední Evropě dorůstají nejvýše 100cm. Stébla mají tenká, přímá, dutá a kulatá, internodia krátká, zakrytá pochvami, z kolénka vyrůstá pouze jeden výhon, listy jsou velmi velké a hrubé, po 1 -2 na stéble, netvoří dlouhé podzemní výhonky. Známe asi 20 druhů tohoto rodu.

Indocalamus latifolius je vzrůstný druh tvořící široké trsy, které dorůstají výšky asi 50cm. Listy raší v dubnu, jsou velké, dlouhé až 30cm a široké 5 – 6cm, na líci tmavě zelené, na rubu matné. Zužují se náhle do tenké a protáhlé špičky. Na okraji jsou drsně štětinaté. Pochvy stébel jsou zelené, jen nevýrazně vínově červeně proužkované a drsně chlupaté. Po zaschnutí drží na stébel, neopadávají.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Rostlina pochází z Číny.

Pěstování:
Druh vyžaduje dobrou zahradní půdu, výživnou, ne mokrou, polostín i slunce, ale ne úpal. Je odolný vůči mrazu, ale silné mrazy mohou poškodit listy, na jaře ale rostlina bez problémů znovu obrazí.

Množení:
Množí se dělením trsů nebo oddenkovými řízky v květnu před začátkem rašení výhonů. Oddenkové řízky musíme oddělovat z vyzrálých starších výhonů.

Použití:
Vysazujeme ho solitérně nebo ve skupinách jako podrost vyšších opadavých i stálezelených dřevin společně s jinými bambusy nebo rostlinami podobných nároků, na břehy vod, do tematických zahrad i do přenosných nádob.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.