Vyhledávání
      

Indocalamus tesselatus (Indocalamus tesselatus)

 

Bambusy > 

Výška rostliny: 
do 100.0 cm
Barva olistění: 
zelená, modrozelená
Tvary listů: 
kopinaté
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
polostín, vlhko, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Indocalamus tesselatus je stálezelený, výběžkatý bambus, jen výjimečně je vyšší než 100cm. V prvních letech roste více méně v trsu, teprve starší rostliny tvoří podzemní oddenky. Má největší ze všech u nás pěstovaných bambusů. Jsou dlouhé 30 -60cm a široké 5 -10cm. Jsou kopinaté, na líci tmavě zelené a matně lesklé, na rubu namodralé. Vyrůstají na koncích stébel, která se větví ve druhém roce, stébelné plochy jsou silné, zpočátku purpurové nebo červenohnědé, brzy opadávají. Stébla i větvičky jsou velmi tenké, zelené, pod vahou listů se ohýbají.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Tato rostlina pochází z teplých oblastí Číny a Japonska. Do Evropy se dostala v roce 1845.

Pěstování:
Druh vyžaduje mírné klima vinařských oblastí, výživnou, hlinitou, svěží a vlhkou, propustnou půdu, polostín. Při déletrvajících mrazech pod -18°C se poškozují listy, ale dobře zase ze stébel obrazí.

Množení:
Množí se dělením nebo oddenkovými řízky, v květnu před začátkem rašení výhonů. Oddenkové řízky je nutné oddělovat z vyzrálých starších výhonů.

Použití:
Rostlinu vysazujeme jen na velmi teplá místa, pod stromy nebo na okraje porostu vyšších dřevin, jako solitéru nebo s ostatními bambusy do stylizovaných zahradních úprav, jen tam, kde nevadí její rozrůstání. Je vhodná i do nádob.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.