Vyhledávání
      

listoklasec Bissetův (Phyllostachys bissetti )

 

Bambusy > 

Výška rostliny: 
od 3.0 m do 4.0 m
Barva olistění: 
modrozelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
volně rostoucí živý plot, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, mrazuvzdorná, kyselé půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Listoklasec Bissetův je silně odnožující bambus u nás dorůstající výšky 300 -400cm. Stébla mají průměr 2 -3cm, jsou vzpřímená, v kolénkách bohatě větvená. Větví se i dolní kolénka a tak tento druh tvoří husté a neprostupné porosty. Stébelné pochvy opadávají.

Listy jsou kopinaté, lesklé, tmavě zelené, raší v dubnu, na mladých výhonech jsou široké 2,5cm a dlouhé 12cm, na starších výhonech jsou menší. Na listových pochvách jsou husté, nápadně dlouhé hnědé štětinky.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z Číny, z provincie Sečuán.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje propustnou, hlubokou, slabě kyselou půdu, slunce nebo polostín. Je mrazuvzdorná a dobře snáší zimní vítr. Listy krátkodobě odolávají mrazům do -18°C, rostlina se tedy může pěstovat i ve vyšších nadmořských polohách.

Množení:
Množíme oddenkovými řízky a dělením trsů.

Použití:
Tento bambus roste velmi rychle téměř na všech stanovištích i v chladnějším prostředí. Je hustý a proto vhodný pro živý plot, k zaclonění nepříliš vzhledných míst, jako solitéra v trávníkové ploše. Pokud dojde v tuhých zimách ke ztrátě listů, musíme porost ostříhat, aby mohl znovu obrazit. Rostliny je dobré na zimu zakrýt 25 -30cm vysokou vrstvou listí nebo chránit netkanou textilií.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.