Vyhledávání
      

listoklasec zlatobrázditý (Phyllostachys aureosulcata )

 

Bambusy > 

Výška rostliny: 
od 4.0 m do 7.0 m
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
kopinaté
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby, nádoby, osázení vodních ploch
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, kyselé půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Listoklasec zlatobrázditý je silně a dlouze výběžkatý druh se vzpřímenými stébly. Postranní větévky a vnější okrajová stébla se sklánějí k zemi. Dorůstají výšky 400 -700cm, průměr stébel je 2,5 -3cm, jsou tmavě zelená se žlutou rýhou, pod kolénkem ojíněná. Mladá stébla jsou drsná, což je rozlišovací znak od jiných druhů. Nové výhony raší během června.

Stálezelené listy raší v dubnu, jsou podlouhle kopinaté, tmavě zelené a lesklé, široké 1,4cm a dlouhé 10cm. Roste velmi dobře a bujně se rozrůstá.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z východní Číny.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje výživnou, ne chudou, zahradnicky zpracovanou, svěží až vlhkou, ale propustnou, slabě kyselou až alkalickou půdu. V růstové fázi vyžaduje více vody a živin, místo chráněné před zimním větrem, na slunci nebo v lehkém polostínu. Druh i kultivary jsou odolné vůči chladu i suchu, ale v zimě nesnesou průvan. Na zimu je dobré je zakrýt 25 -30cm vysokou vrstvou listí, nebo chránit stébla před větrem rákosovou rohoží či netkanou textilií.

Množení:
Množíme oddenkovými řízky nebo dělením, které je u starších trsů obtížné, trsy musíme rozsekat sekerou.

Použití:
Rostlina se vysazuje do velkých zahrad nebo parků, kde může tvořit souvislé a husté bambusové porosty, do velkých zahrad solitérně nebo ve skupinách u rybníků, potoků, do trávníků, do atrií nebo podobných uzavřených prostor, do nádob. V malých zahradách je dobré rostlině vymezit prostor.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.