Vyhledávání
      

Makino – mnohopučka zelenopruhatá (Pleioblastus viridistriatus )

 

Bambusy > 

Výška rostliny: 
od 30.0 cm do 1.2 m
Barva olistění: 
zelená, modrozelená
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby, nádoby, osázení vodních ploch
Náročnost: 
slunce, polostín, stín, vlhko, mrazuvzdorná, kyselé půdy, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Mnohopučka zelenopruhatá je silně výběžkatý druh bambusu vysoký v našich podmínkách 30 -120cm, ve své domovině až 200cm. Dlouho se pěstuje pod názvem Arundinaria auricoma.

Jemná, tenká stébla jsou zelená až tmavě purpurově pruhovaná. Listy jsou nepravidelně pruhované zářivě zeleně a tmavě zeleně. Zbarvení je intenzivní počátkem léta, na podzim jsou listy jen světle zelené, v zimě opadají. Na líci jsou lysé nebo jen řídce pýřité, na rubu sametově pýřité. Jsou poměrně velké, dlouhé 5 -16cm a široké 1 -3cm.

Kultivar ´Vagans´ pochází z Japonska, je nízký, kompaktní, trsy silně odnožují a dorůstají 50 -60cm. Stébla jsou tenká, zelená, křivolaká, listové pochvy i kolénka jsou měkce pýřité. Listy jsou světle zelené s tmavším stínováním, široké 1,2cm a dlouhé 7cm, nahlučené na koncích stébel a vějířovitě rozložené. Rostliny se dobře tvarují. Je vhodný i na menší plochy menších zahrad, je otužilý, nenáročný, roste téměř všude i na suchých místech.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z Japonska.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje svěží vlhkou, slabě kyselou půdu, slunce, polostín a stín, dostatečnou vzdušnou vlhkost. Pokud jsou rostliny na přímém slunci a v suchu, zasychají jim konce listů. Je odolná vůči zimě, při -18°C jsou poškozeny listy, rostlina ale přežije i teplotu – 22°C. Na jaře je dobré ji ostříhat u země, lépe roste a listy se výrazněji zbarvují.

Množení:
Množíme dělením trsů nebo oddenkovými řízky.

Použití:
Druh je vhodný pro větší plochy do polostínu, na břehy vodních nádrží a potoků, do popředí jehličnatých tmavých stromů, do tematických zahrad spolu s dalšími žlutolistými rostlinami, je také vhodná do nádob. Je to výborná pokryvná, rychle rostoucí rostlina, snáší i drsnější polohy, jarní řez je u ní nutný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.