Vyhledávání
      

pěchava podzimní (Sesleria autumnalis)

 

Trávy > 

Výška rostliny: 
do 30.0 cm
Doba květu: 
Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
bílá, Stříbrná
Barva olistění: 
zelená, žlutozelená
Tvar květu: 
klas
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, sucho, vlhko, mrazuvzdorná, vápenité půdy, písčité půdy, kamenité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Pěchava podzimní je tráva tvořící asi 30cm vysoké trsy, více do šířky se rozrůstající, raší počátkem dubna a rychle se vyvíjejí.

Světle zelené až žlutozelené, vzpřímené, úzké a drsné listy jsou hlavní ozdobou rostliny a jejich zbarvení se odlišuje od ostatních druhů.

Kvete od srpna do října. Stříbřitě bílé klásky jsou směstnány asi V 10cm dlouhém, úzce válcovitém lichoklasu, na 60cm vysokých bezlistých stéblech. Od poloviny října začíná žloutnout, ale listové trsy zůstávají hezké i v zimě.

Čeleď:
Poaceae – lipnicovité

Původ:
Druh pochází z jihovýchodní Itálie a Albánie.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje výživné, propustné, kamenité a písčité i vápenité půdy, snáší sucho, daří se jí na slunci i v polostínu. U nás je mrazuvzdorná.

Množení:
Množíme dělením trsů brzy na jaře.

Použití:
Druh je vhodný na větší plochy v travnatých stepních partiích, v kombinaci s podzimními krokusy, trvalkami a trávami. Na slunná místy v přírodních partiích záhonového charakteru, s podzimními astrami. Trsy je nutné brzy na jaře ostříhat. Je velmi dlouhověká, vydrží na stanovišti bez přesazování deset i více let.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.